Castellet-lès-Sausses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellet-lès-Sausses
Komunë
noform
Pamje nga Castellet-lès-Sausses
Stema_figura
Vendndodhja
Castellet-lès-Sausses is located in Franca
Castellet-lès-Sausses
Castellet-lès-Sausses
43°59′40″V 6°45′48″L / 43.994444444444°V 6.7633333333333°L / 43.994444444444; 6.7633333333333Koordinatat: 43°59′40″V 6°45′48″L / 43.994444444444°V 6.7633333333333°L / 43.994444444444; 6.7633333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.91 km2
Popullsia 131 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04320
INSEE 04042


Castellet-lès-Sausses është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castellet-lès-Sausses ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 53.91 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Castellet-lès-Sausses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale