Castillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castillon
Komunë
noform
Pamje nga Castillon
Stema_figura
Vendndodhja
Castillon is located in Franca
Castillon
Castillon
43°50′00″V 7°28′20″L / 43.833333333333°V 7.4722222222222°L / 43.833333333333; 7.4722222222222Koordinatat: 43°50′00″V 7°28′20″L / 43.833333333333°V 7.4722222222222°L / 43.833333333333; 7.4722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.51 km2
Popullsia 381 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06500
INSEE 06036
Faqja Zyrtare http://www.castillon06.com


Castillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castillon ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 7.51 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]