Caussols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caussols
Komunë
noform
Pamje nga Caussols
Stema_figura
Vendndodhja
Caussols is located in Franca
Caussols
Caussols
43°44′29″V 6°54′00″L / 43.741388888889°V 6.9°L / 43.741388888889; 6.9Koordinatat: 43°44′29″V 6°54′00″L / 43.741388888889°V 6.9°L / 43.741388888889; 6.9
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.39 km2
Lartësia 1200 m (m.n.d.)
Popullsia 252 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06460
INSEE 06037
Faqja Zyrtare http://www.caussols.fr


Caussols është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Caussols ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 27.39 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Caussols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale