Ceillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ceillac
Komunë
noform
Pamje nga Ceillac
Stema_figura
Vendndodhja
Ceillac is located in Franca
Ceillac
Ceillac
44°40′01″V 6°46′36″L / 44.666944444444°V 6.7766666666667°L / 44.666944444444; 6.7766666666667Koordinatat: 44°40′01″V 6°46′36″L / 44.666944444444°V 6.7766666666667°L / 44.666944444444; 6.7766666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 96.05 km2
Popullsia 298 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05026
Faqja Zyrtare http://www.ceillac.com


Ceillac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ceillac ka një popullsi prej 298 banorë dhe sipërfaqe 96.05 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ceillac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale