Cerdon, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerdon
Komunë
noform
Pamje nga Cerdon
Stema_figura
Vendndodhja
Cerdon is located in Franca
Cerdon
Cerdon
46°04′50″V 5°27′57″L / 46.080555555556°V 5.4658333333333°L / 46.080555555556; 5.4658333333333Koordinatat: 46°04′50″V 5°27′57″L / 46.080555555556°V 5.4658333333333°L / 46.080555555556; 5.4658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
Popullsia 749 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01450
INSEE 01068


Cerdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Cerdon ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 12.3 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]