Cervières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cervières
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Cervières is located in Franca
Cervières
Cervières
44°52′11″V 6°43′19″L / 44.869722222222°V 6.7219444444444°L / 44.869722222222; 6.7219444444444Koordinatat: 44°52′11″V 6°43′19″L / 44.869722222222°V 6.7219444444444°L / 44.869722222222; 6.7219444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.68 km2
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05027


Cervières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cervières ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 109.68 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cervières (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale