Cessy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cessy
Komunë
noform
Pamje nga Cessy
Stema_figura
Vendndodhja
Cessy is located in Franca
Cessy
Cessy
46°19′09″V 6°04′12″L / 46.319166666667°V 6.07°L / 46.319166666667; 6.07Koordinatat: 46°19′09″V 6°04′12″L / 46.319166666667°V 6.07°L / 46.319166666667; 6.07
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.39 km2
Popullsia 4524 banorë
Dendësia 708 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01071


Cessy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Cessy ka një popullsi prej 4524 banorë dhe sipërfaqe 6.39 km², me një dendësi prej 708 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]