Château-Gaillard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Château-Gaillard
Komunë
noform
Pamje nga Château-Gaillard
Stema_figura
Vendndodhja
Château-Gaillard is located in Franca
Château-Gaillard
Château-Gaillard
45°58′24″V 5°18′15″L / 45.973333333333°V 5.3041666666667°L / 45.973333333333; 5.3041666666667Koordinatat: 45°58′24″V 5°18′15″L / 45.973333333333°V 5.3041666666667°L / 45.973333333333; 5.3041666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.06 km2
Popullsia 1940 banorë
Dendësia 121 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01500
INSEE 01089


Château-Gaillard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Château-Gaillard ka një popullsi prej 1940 banorë dhe sipërfaqe 16.06 km², me një dendësi prej 121 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]