Châteaufort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteaufort
Komunë
noform
Pamje nga Châteaufort
Stema_figura
Vendndodhja
Châteaufort is located in Franca
Châteaufort
Châteaufort
44°16′27″V 6°00′58″L / 44.274166666667°V 6.0161111111111°L / 44.274166666667; 6.0161111111111Koordinatat: 44°16′27″V 6°00′58″L / 44.274166666667°V 6.0161111111111°L / 44.274166666667; 6.0161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.73 km2
Popullsia 26 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04050


Châteaufort është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteaufort ka një popullsi prej 26 banorë dhe sipërfaqe 13.73 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteaufort (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale