Châteauneuf-Grasse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-Grasse
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauneuf-Grasse is located in Franca
Châteauneuf-Grasse
Châteauneuf-Grasse
43°40′30″V 6°58′30″L / 43.675°V 6.975°L / 43.675; 6.975Koordinatat: 43°40′30″V 6°58′30″L / 43.675°V 6.975°L / 43.675; 6.975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.95 km2
Dendësia 352 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06038
Faqja Zyrtare http://www.ville-chateauneuf.fr


Châteauneuf-Grasse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-Grasse ka një popullsi prej 3154 banorë dhe sipërfaqe 8.95 km², me një dendësi prej 352 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-Grasse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale