Châteauneuf-Miravail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-Miravail
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-Miravail
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauneuf-Miravail is located in Franca
Châteauneuf-Miravail
Châteauneuf-Miravail
44°09′44″V 5°43′36″L / 44.162222222222°V 5.7266666666667°L / 44.162222222222; 5.7266666666667Koordinatat: 44°09′44″V 5°43′36″L / 44.162222222222°V 5.7266666666667°L / 44.162222222222; 5.7266666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.7 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04051


Châteauneuf-Miravail është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-Miravail ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 19.7 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-Miravail – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale