Châteauneuf-Val-Saint-Donat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-Val-Saint-Donat
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-Val-Saint-Donat
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauneuf-Val-Saint-Donat is located in Franca
Châteauneuf-Val-Saint-Donat
Châteauneuf-Val-Saint-Donat
44°05′39″V 5°56′58″L / 44.094166666667°V 5.9494444444444°L / 44.094166666667; 5.9494444444444Koordinatat: 44°05′39″V 5°56′58″L / 44.094166666667°V 5.9494444444444°L / 44.094166666667; 5.9494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.1 km2
Popullsia 493 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04053


Châteauneuf-Val-Saint-Donat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-Val-Saint-Donat ka një popullsi prej 493 banorë dhe sipërfaqe 21.1 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-Val-Saint-Donat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale