Châteauneuf-Villevieille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-Villevieille
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-Villevieille
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauneuf-Villevieille is located in Franca
Châteauneuf-Villevieille
Châteauneuf-Villevieille
43°48′30″V 7°17′47″L / 43.808333333333°V 7.2963888888889°L / 43.808333333333; 7.2963888888889Koordinatat: 43°48′30″V 7°17′47″L / 43.808333333333°V 7.2963888888889°L / 43.808333333333; 7.2963888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.38 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 896 banorë
Dendësia 107 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06390
INSEE 06039


Châteauneuf-Villevieille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-Villevieille ka një popullsi prej 896 banorë dhe sipërfaqe 8.38 km², me një dendësi prej 107 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-Villevieille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale