Châteauneuf-d'Oze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-d'Oze
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-d'Oze
Vendndodhja
Châteauneuf-d'Oze is located in Franca
Châteauneuf-d'Oze
Châteauneuf-d'Oze
44°30′42″V 5°51′53″L / 44.511666666667°V 5.8647222222222°L / 44.511666666667; 5.8647222222222Koordinatat: 44°30′42″V 5°51′53″L / 44.511666666667°V 5.8647222222222°L / 44.511666666667; 5.8647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.23 km2
Popullsia 25 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05035


Châteauneuf-d'Oze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-d'Oze ka një popullsi prej 25 banorë dhe sipërfaqe 26.23 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-d'Oze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale