Châteauneuf-de-Chabre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-de-Chabre
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-de-Chabre
Vendndodhja
Châteauneuf-de-Chabre is located in Franca
Châteauneuf-de-Chabre
Châteauneuf-de-Chabre
44°16′58″V 5°49′10″L / 44.282777777778°V 5.8194444444444°L / 44.282777777778; 5.8194444444444Koordinatat: 44°16′58″V 5°49′10″L / 44.282777777778°V 5.8194444444444°L / 44.282777777778; 5.8194444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.9 km2
Popullsia 332 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5300
INSEE 05034


Châteauneuf-de-Chabre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauneuf-de-Chabre ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 23.9 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-de-Chabre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale