Châteauredon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauredon
Komunë
noform
Pamje nga Châteauredon
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauredon is located in Franca
Châteauredon
Châteauredon
44°00′52″V 6°12′53″L / 44.014444444444°V 6.2147222222222°L / 44.014444444444; 6.2147222222222Koordinatat: 44°00′52″V 6°12′53″L / 44.014444444444°V 6.2147222222222°L / 44.014444444444; 6.2147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.53 km2
Popullsia 75 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04054


Châteauredon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauredon ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 10.53 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauredon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale