Châteauvieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauvieux
Komunë
noform
Pamje nga Châteauvieux
Stema_figura
Vendndodhja
Châteauvieux is located in Franca
Châteauvieux
Châteauvieux
44°29′02″V 6°03′04″L / 44.483888888889°V 6.0511111111111°L / 44.483888888889; 6.0511111111111Koordinatat: 44°29′02″V 6°03′04″L / 44.483888888889°V 6.0511111111111°L / 44.483888888889; 6.0511111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.07 km2
Lartësia 783 m (m.n.d.)
Popullsia 476 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05037


Châteauvieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Châteauvieux ka një popullsi prej 476 banorë dhe sipërfaqe 7.07 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauvieux (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale