Châtillon-en-Michaille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon-en-Michaille
Komunë
noform
Pamje nga Châtillon-en-Michaille
Stema_figura
Vendndodhja
Châtillon-en-Michaille is located in Franca
Châtillon-en-Michaille
Châtillon-en-Michaille
46°08′40″V 5°48′00″L / 46.144444444444°V 5.8°L / 46.144444444444; 5.8Koordinatat: 46°08′40″V 5°48′00″L / 46.144444444444°V 5.8°L / 46.144444444444; 5.8
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.62 km2
Popullsia 3173 banorë
Dendësia 84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01200
INSEE 01091


Châtillon-en-Michaille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Châtillon-en-Michaille ka një popullsi prej 3173 banorë dhe sipërfaqe 37.62 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]