Châtillon-sur-Chalaronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon-sur-Chalaronne
Komunë
noform
Pamje nga Châtillon-sur-Chalaronne
Stema_figura
Vendndodhja
Châtillon-sur-Chalaronne is located in Franca
Châtillon-sur-Chalaronne
Châtillon-sur-Chalaronne
46°07′11″V 4°57′25″L / 46.119722222222°V 4.9569444444444°L / 46.119722222222; 4.9569444444444Koordinatat: 46°07′11″V 4°57′25″L / 46.119722222222°V 4.9569444444444°L / 46.119722222222; 4.9569444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.98 km2
Popullsia 4957 banorë
Dendësia 276 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01400
INSEE 01093


Châtillon-sur-Chalaronne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Châtillon-sur-Chalaronne ka një popullsi prej 4957 banorë dhe sipërfaqe 17.98 km², me një dendësi prej 276 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]