Chabestan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chabestan
Komunë
noform
Pamje nga Chabestan
Stema_figura
Vendndodhja
Chabestan is located in Franca
Chabestan
Chabestan
44°28′41″V 5°46′59″L / 44.478055555556°V 5.7830555555556°L / 44.478055555556; 5.7830555555556Koordinatat: 44°28′41″V 5°46′59″L / 44.478055555556°V 5.7830555555556°L / 44.478055555556; 5.7830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.2 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05028
Faqja Zyrtare http://www.chabestan.com


Chabestan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chabestan ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 12.2 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chabestan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale