Chabottes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chabottes
Komunë
noform
Pamje nga Chabottes
Stema_figura
Vendndodhja
Chabottes is located in Franca
Chabottes
Chabottes
44°38′37″V 6°10′15″L / 44.643611111111°V 6.1708333333333°L / 44.643611111111; 6.1708333333333Koordinatat: 44°38′37″V 6°10′15″L / 44.643611111111°V 6.1708333333333°L / 44.643611111111; 6.1708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Popullsia 801 banorë
Dendësia 80 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05029


Chabottes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chabottes ka një popullsi prej 801 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 80 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chabottes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale