Chaleins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaleins
Komunë
noform
Pamje nga Chaleins
Stema_figura
Vendndodhja
Chaleins is located in Franca
Chaleins
Chaleins
46°01′50″V 4°48′17″L / 46.030555555556°V 4.8047222222222°L / 46.030555555556; 4.8047222222222Koordinatat: 46°01′50″V 4°48′17″L / 46.030555555556°V 4.8047222222222°L / 46.030555555556; 4.8047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17 km2
Popullsia 1199 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01480
INSEE 01075


Chaleins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chaleins ka një popullsi prej 1199 banorë dhe sipërfaqe 17 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]