Champdor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champdor
Komunë
noform
Pamje nga Champdor
Stema_figura
Vendndodhja
Champdor is located in Franca
Champdor
Champdor
46°01′02″V 5°35′50″L / 46.017222222222°V 5.5972222222222°L / 46.017222222222; 5.5972222222222Koordinatat: 46°01′02″V 5°35′50″L / 46.017222222222°V 5.5972222222222°L / 46.017222222222; 5.5972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.37 km2
Popullsia 452 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01110
INSEE 01080


Champdor është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Champdor ka një popullsi prej 452 banorë dhe sipërfaqe 17.37 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]