Champoléon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champoléon
Komunë
noform
Pamje nga Champoléon
Vendndodhja
Champoléon is located in Franca
Champoléon
Champoléon
44°43′14″V 6°15′40″L / 44.720555555556°V 6.2611111111111°L / 44.720555555556; 6.2611111111111Koordinatat: 44°43′14″V 6°15′40″L / 44.720555555556°V 6.2611111111111°L / 44.720555555556; 6.2611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 98.54 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05032


Champoléon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Champoléon ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 98.54 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champoléon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale