Champtercier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champtercier
Komunë
noform
Pamje nga Champtercier
Stema_figura
Vendndodhja
Champtercier is located in Franca
Champtercier
Champtercier
44°05′43″V 6°09′48″L / 44.095277777778°V 6.1633333333333°L / 44.095277777778; 6.1633333333333Koordinatat: 44°05′43″V 6°09′48″L / 44.095277777778°V 6.1633333333333°L / 44.095277777778; 6.1633333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.31 km2
Popullsia 755 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04660
INSEE 04047


Champtercier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Champtercier ka një popullsi prej 755 banorë dhe sipërfaqe 18.31 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champtercier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale