Chanay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chanay
Komunë
noform
Pamje nga Chanay
Stema_figura
Vendndodhja
Chanay is located in Franca
Chanay
Chanay
46°00′22″V 5°47′08″L / 46.006111111111°V 5.7855555555556°L / 46.006111111111; 5.7855555555556Koordinatat: 46°00′22″V 5°47′08″L / 46.006111111111°V 5.7855555555556°L / 46.006111111111; 5.7855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.1 km2
Popullsia 646 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01420
INSEE 01082


Chanay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chanay ka një popullsi prej 646 banorë dhe sipërfaqe 18.1 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]