Chaneins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaneins
Komunë
noform
Pamje nga Chaneins
Stema_figura
Vendndodhja
Chaneins is located in Franca
Chaneins
Chaneins
46°05′48″V 4°51′07″L / 46.096666666667°V 4.8519444444444°L / 46.096666666667; 4.8519444444444Koordinatat: 46°05′48″V 4°51′07″L / 46.096666666667°V 4.8519444444444°L / 46.096666666667; 4.8519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.63 km2
Popullsia 847 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01990
INSEE 01083


Chaneins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chaneins ka një popullsi prej 847 banorë dhe sipërfaqe 12.63 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]