Chanousse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chanousse
Komunë
Vendndodhja
Chanousse is located in Franca
Chanousse
Chanousse
44°21′18″V 5°39′20″L / 44.355°V 5.6555555555556°L / 44.355; 5.6555555555556Koordinatat: 44°21′18″V 5°39′20″L / 44.355°V 5.6555555555556°L / 44.355; 5.6555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.32 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05033


Chanousse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chanousse ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 20.32 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chanousse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale