Chaudon-Norante

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaudon-Norante
Komunë
noform
Pamje nga Chaudon-Norante
Stema_figura
Vendndodhja
Chaudon-Norante is located in Franca
Chaudon-Norante
Chaudon-Norante
43°58′46″V 6°18′44″L / 43.979444444444°V 6.3122222222222°L / 43.979444444444; 6.3122222222222Koordinatat: 43°58′46″V 6°18′44″L / 43.979444444444°V 6.3122222222222°L / 43.979444444444; 6.3122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.48 km2
Popullsia 182 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04055


Chaudon-Norante është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chaudon-Norante ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 37.48 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaudon-Norante – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale