Chauffayer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chauffayer
Komunë
noform
Pamje nga Chauffayer
Stema_figura
Vendndodhja
Chauffayer is located in Franca
Chauffayer
Chauffayer
44°45′15″V 6°00′31″L / 44.754166666667°V 6.0086111111111°L / 44.754166666667; 6.0086111111111Koordinatat: 44°45′15″V 6°00′31″L / 44.754166666667°V 6.0086111111111°L / 44.754166666667; 6.0086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.9 km2
Popullsia 389 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05039


Chauffayer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chauffayer ka një popullsi prej 389 banorë dhe sipërfaqe 10.9 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chauffayer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale