Chazey-sur-Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chazey-sur-Ain
Komunë
noform
Pamje nga Chazey-sur-Ain
Stema_figura
Vendndodhja
Chazey-sur-Ain is located in Franca
Chazey-sur-Ain
Chazey-sur-Ain
45°53′33″V 5°15′16″L / 45.8925°V 5.2544444444444°L / 45.8925; 5.2544444444444Koordinatat: 45°53′33″V 5°15′16″L / 45.8925°V 5.2544444444444°L / 45.8925; 5.2544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.95 km2
Popullsia 1544 banorë
Dendësia 70 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01099


Chazey-sur-Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chazey-sur-Ain ka një popullsi prej 1544 banorë dhe sipërfaqe 21.95 km², me një dendësi prej 70 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]