Chedric Seedorf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Chedric Seedorf
Të dhënat vetjake
Emri i plotëChedric Seedorf
Datëlindja (1983-04-20) 20 prill, 1983 (40 vjeç)
VendlindjaNaarden, Holandë
Gjatësia1.76 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Karriera me të rinjtë
Ajax
1999–2000Real Madrid
2000–2001Internazionale
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001–2003NAC34(1)
2005–2006Legnano31(1)
2006–2007Pizzighettone21(2)
2007Oostende10(3)
2008Cambuur Leeuwarden15(5)
2008–2009Milan0(0)
2008–2009Évian TGFC (huazim)13(1)
2009Haarlem (huazim)20(0)
2009–2011Monza47(9)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Chedric Seedorf (lindur më 20 prill 1983, në Naarden) është futbollist holandez me prejardhje surinameze i cili luan për klubin belg në ligën e dytë belge KV Oostende. Është vëllai i futbollistit Clarence Seedorf, dhe kushëriri i Stefano Seedorf.

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]