Chevroux, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevroux
Komunë
noform
Pamje nga Chevroux
Stema_figura
Vendndodhja
Chevroux is located in Franca
Chevroux
Chevroux
46°22′50″V 4°56′55″L / 46.380555555556°V 4.9486111111111°L / 46.380555555556; 4.9486111111111Koordinatat: 46°22′50″V 4°56′55″L / 46.380555555556°V 4.9486111111111°L / 46.380555555556; 4.9486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.2 km2
Popullsia 944 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01190
INSEE 01102


Chevroux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chevroux ka një popullsi prej 944 banorë dhe sipërfaqe 17.2 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]