Chevry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevry
Komunë
noform
Pamje nga Chevry
Stema_figura
Vendndodhja
Chevry is located in Franca
Chevry
Chevry
46°16′51″V 6°02′13″L / 46.280833333333°V 6.0369444444444°L / 46.280833333333; 6.0369444444444Koordinatat: 46°16′51″V 6°02′13″L / 46.280833333333°V 6.0369444444444°L / 46.280833333333; 6.0369444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.84 km2
Popullsia 1396 banorë
Dendësia 239 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01170
INSEE 01103


Chevry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chevry ka një popullsi prej 1396 banorë dhe sipërfaqe 5.84 km², me një dendësi prej 239 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]