Chorges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chorges
Komunë
noform
Pamje nga Chorges
Stema_figura
Vendndodhja
Chorges is located in Franca
Chorges
Chorges
44°32′44″V 6°16′35″L / 44.545555555556°V 6.2763888888889°L / 44.545555555556; 6.2763888888889Koordinatat: 44°32′44″V 6°16′35″L / 44.545555555556°V 6.2763888888889°L / 44.545555555556; 6.2763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.34 km2
Lartësia 835 m (m.n.d.)
Popullsia 2774 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05230
INSEE 05040
Faqja Zyrtare http://www.mairie-chorges.fr


Chorges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Chorges ka një popullsi prej 2774 banorë dhe sipërfaqe 53.34 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chorges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale