Christian Corrêa Dionisio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Christian Corrêa Dionisio
Të dhënat personale
Emri i plotëChristian Corrêa Dionisio
Data e lindjes (1975-04-23) 23 Prill, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesPorto Alegre, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1994Marítimo
1994-1995Estoril-Praia
1995-1996Farense
1996-1999Internacional
1999-2001Paris Saint-Germain
2001Girondins Bordeaux
2002Palmeiras
2002Galatasaray
2003-2004Grêmio
2005Omiya Ardija
2005São Paulo
2006Botafogo
2006Juventude
2007Internacional
2008Portuguesa Desportos
2008Pachuca
2009Portuguesa Desportos
Ekipi kombëtar
1997–2001Flag of Brazil.svg Brazili11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Christian Corrêa Dionisio (lindur më 23 Prill 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1997 2 0
1998 2 0
1999 6 0
2000 0 0
2001 1 0
Gjithsej 11 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]