Cipières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cipières
Komunë
noform
Pamje nga Cipières
Stema_figura
Vendndodhja
Cipières is located in Franca
Cipières
Cipières
43°47′00″V 6°57′19″L / 43.783333333333°V 6.9552777777778°L / 43.783333333333; 6.9552777777778Koordinatat: 43°47′00″V 6°57′19″L / 43.783333333333°V 6.9552777777778°L / 43.783333333333; 6.9552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.15 km2
Popullsia 377 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06620
INSEE 06041


Cipières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cipières ka një popullsi prej 377 banorë dhe sipërfaqe 38.15 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cipières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale