Clamensane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clamensane
Komunë
noform
Pamje nga Clamensane
Stema_figura
Vendndodhja
Clamensane is located in Franca
Clamensane
Clamensane
44°19′19″V 6°04′05″L / 44.321944444444°V 6.0680555555556°L / 44.321944444444; 6.0680555555556Koordinatat: 44°19′19″V 6°04′05″L / 44.321944444444°V 6.0680555555556°L / 44.321944444444; 6.0680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.73 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04057


Clamensane është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Clamensane ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 23.73 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clamensane – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale