Clans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clans
Komunë
noform
Pamje nga Clans
Stema_figura
Vendndodhja
Clans is located in Franca
Clans
Clans
43°59′42″V 7°08′52″L / 43.995°V 7.1477777777778°L / 43.995; 7.1477777777778Koordinatat: 43°59′42″V 7°08′52″L / 43.995°V 7.1477777777778°L / 43.995; 7.1477777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.79 km2
Popullsia 582 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06042


Clans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Clans ka një popullsi prej 582 banorë dhe sipërfaqe 37.79 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clans (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale