Claudia Bassols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Claudia Bassols Alonso (lindi më 3 tetor 1979) është aktore spanjolle prej Katlonisë.[1][2]

Karriera[redakto | përpunoni burim]

Bassols diplomoi në Shkollën Amerikane të Barcelonës më 1997. Ajo poashtu studoi gjuhën dhe literaturën angleze në Universitetin e Barcelonës.

Bassols luajti me Amber Tamblyn në filmin Blackout. Në vitin 2009, ajo luajti në filmin The Eagle Path me Jean-Claude Van Damme.[2]

Ajo din flasë spanjisht, anglisht, katalane, suedisht, frëngjisht dhe italisht.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Serialet[redakto | përpunoni burim]

Kinematografia[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Woolever, Laurie (7 tetor 2008). "Wine Talk: Claudia Bassols". Wine Spectator. 
  2. ^ a b Valls, Ana (26 dhjetor 2008). "Chicas que nos ponen de buen humor: Claudia Bassols". Esquire (Spanish edition). 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]