Clumanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clumanc
Komunë
noform
Pamje nga Clumanc
Stema_figura
Vendndodhja
Clumanc is located in Franca
Clumanc
Clumanc
44°01′25″V 6°22′59″L / 44.023611111111°V 6.3830555555556°L / 44.023611111111; 6.3830555555556Koordinatat: 44°01′25″V 6°22′59″L / 44.023611111111°V 6.3830555555556°L / 44.023611111111; 6.3830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.68 km2
Popullsia 190 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04059


Clumanc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Clumanc ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 53.68 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clumanc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale