Coaraze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coaraze
Komunë
noform
Pamje nga Coaraze
Stema_figura
Vendndodhja
Coaraze is located in Franca
Coaraze
Coaraze
43°51′51″V 7°17′42″L / 43.864166666667°V 7.295°L / 43.864166666667; 7.295Koordinatat: 43°51′51″V 7°17′42″L / 43.864166666667°V 7.295°L / 43.864166666667; 7.295
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.14 km2
Popullsia 807 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06390
INSEE 06043


Coaraze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Coaraze ka një popullsi prej 807 banorë dhe sipërfaqe 17.14 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coaraze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale