Jump to content

Coligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Coligny
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAin
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Coligny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Coligny ka një popullsi prej 1164 banorë dhe sipërfaqe 16.87 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]