Coligny, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coligny
Komunë
noform
Pamje nga Coligny
Stema_figura
Vendndodhja
Coligny is located in Franca
Coligny
Coligny
46°22′59″V 5°20′46″L / 46.383055555556°V 5.3461111111111°L / 46.383055555556; 5.3461111111111Koordinatat: 46°22′59″V 5°20′46″L / 46.383055555556°V 5.3461111111111°L / 46.383055555556; 5.3461111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.87 km2
Popullsia 1164 banorë
Dendësia 69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01270
INSEE 01108


Coligny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Coligny ka një popullsi prej 1164 banorë dhe sipërfaqe 16.87 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]