Colmars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmars
Komunë
noform
Pamje nga Colmars
Stema_figura
Vendndodhja
Colmars is located in Franca
Colmars
Colmars
44°10′52″V 6°37′36″L / 44.181111111111°V 6.6266666666667°L / 44.181111111111; 6.6266666666667Koordinatat: 44°10′52″V 6°37′36″L / 44.181111111111°V 6.6266666666667°L / 44.181111111111; 6.6266666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.82 km2
Popullsia 397 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04370
INSEE 04061


Colmars është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Colmars ka një popullsi prej 397 banorë dhe sipërfaqe 81.82 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colmars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale