Colomars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colomars
Komunë
noform
Pamje nga Colomars
Stema_figura
Vendndodhja
Colomars is located in Franca
Colomars
Colomars
43°45′49″V 7°13′20″L / 43.763611111111°V 7.2222222222222°L / 43.763611111111; 7.2222222222222Koordinatat: 43°45′49″V 7°13′20″L / 43.763611111111°V 7.2222222222222°L / 43.763611111111; 7.2222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.72 km2
Popullsia 3322 banorë
Dendësia 494 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06046


Colomars është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Colomars ka një popullsi prej 3322 banorë dhe sipërfaqe 6.72 km², me një dendësi prej 494 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Colomars – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale