Conségudes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Conségudes
Komunë
noform
Pamje nga Conségudes
Stema_figura
Vendndodhja
Conségudes is located in Franca
Conségudes
Conségudes
43°50′36″V 7°02′55″L / 43.843333333333°V 7.0486111111111°L / 43.843333333333; 7.0486111111111Koordinatat: 43°50′36″V 7°02′55″L / 43.843333333333°V 7.0486111111111°L / 43.843333333333; 7.0486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.47 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06510
INSEE 06047


Conségudes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Conségudes ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 12.47 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Conségudes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale