Contes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Contes
Komunë
noform
Pamje nga Contes
Stema_figura
Vendndodhja
Contes is located in Franca
Contes
Contes
43°48′43″V 7°18′50″L / 43.811944444444°V 7.3138888888889°L / 43.811944444444; 7.3138888888889Koordinatat: 43°48′43″V 7°18′50″L / 43.811944444444°V 7.3138888888889°L / 43.811944444444; 7.3138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.47 km2
Popullsia 7279 banorë
Dendësia 374 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06390
INSEE 06048
Faqja Zyrtare http://www.ville-contes.fr


Contes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Contes ka një popullsi prej 7279 banorë dhe sipërfaqe 19.47 km², me një dendësi prej 374 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]