Cormoranche-sur-Saône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cormoranche-sur-Saône
Komunë
noform
Pamje nga Cormoranche-sur-Saône
Stema_figura
Vendndodhja
Cormoranche-sur-Saône is located in Franca
Cormoranche-sur-Saône
Cormoranche-sur-Saône
46°14′27″V 4°49′53″L / 46.240833333333°V 4.8313888888889°L / 46.240833333333; 4.8313888888889Koordinatat: 46°14′27″V 4°49′53″L / 46.240833333333°V 4.8313888888889°L / 46.240833333333; 4.8313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Popullsia 1070 banorë
Dendësia 109 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01290
INSEE 01123


Cormoranche-sur-Saône është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Cormoranche-sur-Saône ka një popullsi prej 1070 banorë dhe sipërfaqe 9.85 km², me një dendësi prej 109 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]