Courmangoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Courmangoux
Komunë
noform
Pamje nga Courmangoux
Stema_figura
Vendndodhja
Courmangoux is located in Franca
Courmangoux
Courmangoux
46°19′52″V 5°22′08″L / 46.331111111111°V 5.3688888888889°L / 46.331111111111; 5.3688888888889Koordinatat: 46°19′52″V 5°22′08″L / 46.331111111111°V 5.3688888888889°L / 46.331111111111; 5.3688888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.82 km2
Popullsia 507 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01370
INSEE 01127


Courmangoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Courmangoux ka një popullsi prej 507 banorë dhe sipërfaqe 14.82 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]